Hakkımda

“Biyopsikososyal bir canlı olan insanı; bilimsel, güncel ve doğru bilgiler ışığında her yönden değerlendirerek, kişiye özel tedavi ile sağlığına kavuşturmayı ve kaliteli bir yaşam sürmesini amaçlıyorum. Bilimsel verilerle kendimi yenileyerek insanları kişisel bazda tedavi edip, toplum ve çevre sağlığı adına bilinçlendirerek sağlıklı insanlar ve sosyal çevre oluşturmayı hedefliyorum.”

Fizyoterapist

Fzt. Erdal İçöz

Fizyoterapist, Osteopat, Manuel Terapist, Psikonöroimmünoloji Terapisti

Erdal İçöz, 1987 yılında Ankara’da doğdu. 2009 yılında Dumlupınar Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümünden mezun oldu.

Sağlıkta her zaman doğalı, daha iyiyi ve bilimselliği aradığı için 2012-2017 yılları arasında 5 yıllık TİFAO-Turkish İnstitute For Applied Osteopathy okulunda osteopati eğitimi aldı. 2018-2019 yıllarında çok yeni bir alan olan psikonöroimmünoloji eğitimi aldı.

10 yıldan fazladır devam eden meslek hayatı boyunca manuel terapi, kinesiotaping, refleksoloji, mobilizasyon-maniplasyon teknikleri, manuel lenf drenajı, klinik ve rijit bantlama, pilates, ağrı yönetimi, konnektif doku masajı, mulligan konsepti, kuru iğneleme, sinir sonu mobilizasyonu, optimum denge modeli, nefes, solunum vb. eğitimler, kurslar, seminerler ve konferanslara katılarak kendini geliştirmiş ve geliştirmeye devam etmektedir.

Her zaman için hastalandıktan sonra tedavi çareleri aramaktansa hasta olmamanın daha önemli olduğunu düşünmüştür. Osteopati eğitimi: Sağlığı korumaya, sağlıklı yaşama ve tedavi yaklaşımlarına bakış açısını değiştirerek; hastalarında semptomatik tedavi yerine çözümcül ve bütünsel iyileşmeyi amaçlamasını sağladı. Psikonöroimmünoloji eğitimi: Hastalıkların neden, nasıl oluştuğunu ve hastalıkların sürekli hale gelmesine neyin sebep olduğunu daha iyi anlamasını ve çözüm üretmesini sağladı.

Çalıştığım Yerler

2009-2011

Romatem Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi (Samsun)

2011-2012

Gülhane Askeri Tıp Akademisi (GATA) (Ankara)

2012-2013

Lokman Hekim Sincan Hastanesi (Ankara)

2013-2016

Yeni Ortadoğu Cerrahi Tıp Merkezi (Ankara)

2016-………

Özel Ortadoğu ASG Tıp Merkezi (Ankara)

Sertifikalarım